Haber

Kilise ABD’de sahte ilaç satmakla suçlanıyor

ABD’nin Florida eyaletinde yönettikleri sanal kilisenin internet sitesi üzerinden Kovid-19, Alzheimer, kanser gibi hastalıkları iyileştireceği vaadiyle “mucize ilaç” satmakla suçlanan aile, Miami’de mahkemeye çıktı.

Davanın ilk duruşmasında suçlamaları reddeden kilise başkanı Mark Grenon (65) ile oğulları Jonathan (37), Joseph (35) ve Jordan (29) geçersiz uyuşturucu madde satışı ve vaadiyle dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. ABD merkezli Genesis II Sağlık ve Şifa Kilisesi’nin web sitesinde tedavi. .

Savcılar, sanal kilisenin internet sitesinde satılan ve Kovid-19, Alzheimer, beyin kanseri, HIV/AIDS ve otizm gibi hastalıkları “tedavi etme” sözü veren “mucize ilaç”ın 1 milyona satıldığını açıkladı. dolar.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), fabrikasyon ilaç solüsyonunun endüstride kullanılan bir ağartıcı dezenfektan olan klor dioksit olduğunu açıklarken, solüsyonun ölümcül sonuçları olabileceği belirtildi.

Miami’de federal yargıcın 2020 yılında Grenon ailesi tarafından “Mucize Mineral Solüsyon” adlı sahte ilacın satışını yasakladığı ancak ailenin yasağı dikkate almadığı kaydedildi.

Jonathan ve Jordan Grenon, 2022’de Tampa Körfezi bölgesinin güneyindeki Bradenton şehrinde tutuklandı. Aynı yıl Kolombiya’ya kaçan Mark ve Joseph Grenon da tutuklanarak ABD’ye iade edildi.

Avustralya Tıbbi Ürünler İdaresi (TGA), söz konusu kilisenin Avustralya kısmına 2020 yılında 151.200 Avustralya doları para cezası verdi.

caldiranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu